Sade Yağ

₺460,00 / kg

Erzurum Kars Bakkaliyesi Eritilmiş tuzsuz doğal sade yağ; erzurum gerek coğrafi konumu, gerek rakımı, gerekse iklim yönüyle süt ve süt ürünleri yapmaya, kaliteli süt üretmeye ve bu kaliteli sütlerden kaliteli, hakiki tereyağı üretmeye uygun bir bölgedir. Yüksek rakım ve bu yüksek rakımdaki otların kış boyu kar altında kalması da mineral bakımından zenginleşmesini sağlamaktadır. Bu bölgede yapılan Tereyağı , Köy Tereyağı, Mayıs Tereyağı, Mandıra Tereyağı, Erzurum Tereyağı, Kars Tereyağı, Yayık Tereyağı, sade yağ , eritilmiş tere yağı isimler alarak sofralarda yerini almıştır. Erzurum Kars Bakkaliyesi Eritilmiş tuzsuz doğal, Sade yağ, sade yağ nedir, sade yağ yapılışı gibi soruların cevabı, tereyağının kısık ateşte uzun süre eritilerek saf hele, sade hale getirilmiş halidir. 1kg sade yağ için yaklaşık 18 kg süt işlenmektedir. Yüksek oranda K ve A vitaminleri içermektedir. Özellikle yemeklerinize katacağı lezzetle müdavimi olacağınız harika bir lezzettir.

  • *
 

Not: Bir paket ürünün ağırlığı 1.000 gramdır.

Buzdolabı veya derin dondurucuda saklayınız. Kurumaması için streç filmle kaplayabilirsiniz. Koruyucu madde içermediğinden uzun süre bekleyince küflenebilir. 15 günden fazla sürede tüketecekseniz derin dondurucuda saklamanız tavsiye edilir. Hava ile temas etmediği sürece buzdolabında saklanabilir.

Yemeklerde ve hamur işlerinde tercih edilir.

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

sevra
ben yorumlarda yemeğin lezzetini değiştirdiğini okumuştum ama bu kadar fark edeceğini düşünmemiştim aldığım herşeyi çok beğendim, çokta hızlı geldi. teşekkürler
11.01.2022
ZEYNEP
Firmanın ilgisi, sorularıma incelikle yanıt vermesi, kargonun paketlenmesindeki özenleri, harika. Ürünün kalitesi, tadı, kokusu ise muhteşem. Çok teşekkürler. Bundan sonra kahvaltılık için tek adresim oldunuz. Ayrıca yolladığınız hediye için çok teşekkür ederim.
23.10.2021
Seher
Yemeklerin tadını üst noktaya çıkarıyor
08.08.2021
Sinem
Uzun süredir düzenli olarak alıyorum. Çok seviyoruz uzun arayışlar sonunda gerçek tereyağını buldum.
01.07.2021
Yonca
Çok beğendik. Mesafe uzun olduğu için çekinerek sipariş vermiştim ama hemen kargoya verildi, Erzurum'dan İstanbul'a taptaze geldi. Teşekkürler
27.04.2021
Burcu
Tadı, kokusu, kalitesiyle çok beğenerek kullandığım bir yağ. Çevremdeki herksede aldırıyorumki herkes en güzel yağı yesin diye. Çok az da atılsa oldukça lezzet katıyor.
24.03.2021
nazan b.
nasıl anlatılır nasıl yazılır bilemedim ama çocuğunuxa gerçekten hakiki bir yağ yedirmek istiyorsanız kesinlikle düşünmeden alın derim. heleki margarin soya gibi kavramlar serbest bırakıldığı bu zamanda fiyata bakmadan alın 10 senedir aynı yağı kullanırım erimiş saf yağ tere yağı hakikisi
24.06.2020
levent olgun
fiyat çok pahalı ama birkere almış olduk hanım hep bunu istiyor bi kampanya yapsanız 5 alana 1 bedava olmazmı bide 2 lik kovalara koysanız.
01.02.2020
Hayriye
Hızlı ve kaliteli. Teşekkürler.
07.05.2019
sezen
Teşekkürler, annem küçüklüğün hatırladı tadınca:) küçükken annesi yaparmış, gerçekten kaliteli ve doğal...
15.01.2019
Beste
Bir hayli başarılı çok beğendim
12.08.2018
  • Mineraller açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır.
  • Eklem sertliğine iyi gelir
  • Kemikleri güçlendirir.
  • Mide ve bağırsaklarda meydana gelen rahatsızlıklara iyi gelmektedir.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Yüksek kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur.
  • Kalp hastalıklarına karşı koruyucudur, kalbi korur, kalp krizi riskini azaltır.
  • Kalsiyum, demir, fosfor içerir.

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Taze tereyağının sıvılaşana kadar eritilmesiyle çıkan tortu alınır ve sade yağ elde edilir.

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Ev Ketesi

-
₺22,50 / ad

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
₺40,00 / ad

Göbek Kaşar

-
₺257,00 / kg