Köy Tereyağı

₺380,00 / kg

Erzurum Kars Bakkaliyesi Köy Tereyağı; Erzurum yöresine ait Köy Yapımı Tereyağıdır. Erzurum gerek coğrafi konumu, gerek rakımı, gerekse iklim yönüyle süt ve süt ürünleri yapmaya, kaliteli süt üretmeye ve bu kaliteli sütlerden kaliteli, hakiki tereyağı üretmeye uygun bir bölgedir. Yüksek rakım ve bu yüksek rakımdaki otların kış boyu kar altında kalması da mineral bakımından zenginleşmesini sağlamaktadır. Bu bölgede yapılan Tereyağı , Köy Tereyağı, Mayıs Tereyağı, Mandıra Tereyağı, Erzurum Tereyağı, Kars Tereyağı, Yayık Tereyağı isimler alarak sofralarda yerini almıştır. Erzurum Merkez köyleri başta olmak üzere İspir, Hasankale, Köprüköy, Hınıs, Karaçoban, Karayazı, Aşkale, Ilıca ,Çat, Narman, Oltu, Olur köy ve ilçelerinde geleneksel olarak yapılan tereyağlarıdır. Tereyağı sağlık açısından önemli rol oynayan bir yağdır. Tereyağı bol miktarda kalsiyum ve protein içermektedir, bununla beraber A vitamini E vitamini ve K vitamini başta olmak üzere bir çok faydalı vitamini barındırmaktadır. Ehil olmayan güven sağlamayan steril ortamda yapılmayan elden satılan yağlar, fiyatı ucuz olan tereyağları alınmamalı tüketilmemelidir. Alış veriş yaparken Tarım Gıda ve Hayvancılık bakanlığı onaylı ürünler alınmalıdır. Çünkü rutin olarak denetim ve analiz numuneleri alan Bakanlık ve İl Müdürlükleri olası sahte ve katkılı ürün satmanın önüne geçmektedir. Erzurum Kars Bakkaliyesi n den alacağınız köy tere yağı numune alınarak denetimleri gerçekleştirilen ve bu denetimlerde hiç bir katkı, boya, aroma içermediği anlaşılan doğal hakiki tereyağıdır. Rahat ve güvenle alış veriş yapabilirsiniz. Kargo imkanı, yalıtımlı koli ve buz aküsüyle Türkiye nin her yerine gönderilmektedir. Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında Mayıs tereyağı ile diğer Köy Tereyağı ürünümüz aynıdır.

 

Not: Bir paket ürünün ağırlığı 1.000 gramdır.

Buzdolabında veya derin dondurucuda saklayınız.

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

mehmet
ne koku ne lezzet.Kremadan farkı yok.tam bir hayal kırıklığı
15.04.2021
Murat
Gayet güzel ve temiz. Kargo çok hızlı geldi.
15.04.2021
HALİT
Tadı, kokusu ve rengi ile kesinlikle çok kaliteli bir tereyağı. Tavsiye edeilir.
05.04.2021
ALİHAN
Yemeklik olarak kullandık, kahvaltı için biraz ağır kokulu geldi, çocuklar yemedi.
18.03.2021
DOĞAN
Erzurum köy tereyağı gerçekten çok hoşumuza gitti. Yıllardır böyle güzel tereyağı yememiştik. Çok yerden denedik ama damak tadımıza uygun yağ bulamamıştık. Çocukken köyde yediğim yayık tereyağının tadına çok benziyor. Paketleme de çok iyiydi, köpük içinde soğutucu buz tablasıyla göndermişler. Biz aynı siparişle eski kaşar, göbek kaşar, kuru kaymak, karadut pekmezi falan da aldık. Karadut pekmezini henüz açmadık ama çok koyu, çok güzele benziyor. Kuru kaymak çok tazeydi. 4 e bölünmüş şekilde geldi. 3 parçasını derin dondurucuya attık. Çocuk çok beğendi, kahvaltıda balla güzelce yedi. Ekmek niyetine yedi, çok güzeldi. Peynirleri de henüz açmadık ama, yıllardan beri aldığım İçin daha evvelki aldıklarım gibi lezzetlidir diye düşünüyorum. Yıllardan beri alırım, yorumları okuyunca ilk defa  bende yazmak istedim.
25.08.2020
nisan c.
çok güzel çok güzel bir tereyağı gerek kokusu gerek lezzeti erzurum köy tereyağı
01.07.2020
GÜLTEKİN Ç.
PEKMEZ GÜZEL AMA KÖY YAĞI HARİKAYDI
01.02.2020
Orhan
Tereyağı gerçekten çok temiz. Tereddütle almıştım ama çok beğendim.
20.01.2020
Şeyma nur
İstanbuldaki fuarınızdan tereyağı almıştım. Sanırım köy tereyağıydı. Oradaki beyefendi kaşık kaşık koyup satıyordu hatta önünde kuyruk vardı. Bu kadar abartacak ne olabilir ki diye düşünmüştüm ama sözümü geri alıyorum  Oradan aldıktan sonra iki kere de sipariş verdim. Bu güzel lezzet için teşekkür ederim
28.12.2019
ishak Ç.
o eski kokulu yağlar olmasada paketleme ve hızlı kargodan dolayı 5 yıldız
17.09.2019
Hüseyin Karahan
ürün kaliteli fiyat uygun hızlı kargo insan daha ne isterki
23.08.2019
Muhsin
Kargo süreci çok uzun sürdü. Bunun dışında herşey iyiydi. Gıda ürünü olduğundan dağıtımın hızlı yapılması gerekiyor, paketin üzerinde gıda etiketi konulmalıydı. Kargoya verildikten tam 5 gün sonra elime geçti. Satılan ürün kaliteli ama kargo hizmetinin de aynı kalitede olması gerekiyor.
12.02.2019

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Ev Ketesi

-
₺40,00 / ad

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
₺45,00 / ad

Tulum Peynir (Bidon)

-
₺395,00 / kg