Göbek Kaşar

₺280,00 / kg

Erzurum Kars Bakkaliyesi Tam yağlı taze göbek kaşar , kolot veya golot peyniri olarak ta bilinmektedir. Taze paket kaşarın bir versiyonu olup aynı kullanım alanlarında kullanılmakla beraber Mıhlama, tost ,kahvaltılık tost olarak ta kullanılan bu enfes lezzet Erzurum ve Doğu Anadolu bölgesinin yüksek rakımlı dağlarında otlatılan hayvanların sütlerinden elde edilmektedir. Çok lezzetli olmakla beraber ailece aşina olacağınız sofralarınızdan eksik etmeyeceğiniz bir peynir türüdür. Erzurum Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğünce aylık analizleri yapılan hiç bir katkı maddesi içermeyen saf ve doğal Erzurum Kars Bakkaliyesi Göbek Kaşarı nı rahatlıkla sipariş verip ailece tüketebilirsiniz. Bununla birlikte pidelerde, pizzalarda, fırın yemeklerinde, omletlerinizde kullanılmaktadır.

 

Not: Bir paket ürünün ağırlığı 1.000 gramdır.

Buzdolabı veya derin dondurucuda saklayınız. Kurumaması için streç filmle kaplayabilirsiniz. Koruyucu madde içermediğinden uzun süre bekleyince küflenebilir. 15 günden fazla sürede tüketecekseniz derin dondurucuda saklamanız tavsiye edilir. Hava ile temas etmediği sürece buzdolabında saklanabilir.

Genellikle kaşarın eritildiği yerlerde, Karadeniz yöresine ait muhlamada, pizzzada, tost yapımında, ve yemeklerin içine eritmede tercih edilir. Kahvaltı sofralarında da tercih edilebilir.

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

Salih
Gayet lezzetli. Market peynirleri gibi saman tadında degil. Doğallığı tadından aliyorsunuz
19.10.2022
Hakan
Ürünlerinizi çok beğendim kaliteden ödünvermediğiniz sürece sizden alışverişimiz devamlı olur
28.07.2020
HALİT E.
KOLOT PEYNİRİ ARARKEN DENK GELDİM.ESKİ KAŞAR EZİNE PEYNİR DUT PEKMEZİ VE KARAKOVAN SÜZME BAL SİPARİŞİ VERDİM YORUMLARI OKUDUM İNŞALLAH GELSİN GÜZEL ÇIKARSA BENDE İYİ YORUMLAR YAZACAĞIM. HAYIRLI İŞLER DİLERİM. HALİT E.
04.07.2020
SEZİN A.
GÜL KÜTEVİN DİYE BİR İSTAGRAM SİTESİNDEN BULDUM TANIŞTIM HARİKA TÜM ÜRÜNLRİ  DENEYİN DERİM BEN ERİMİŞ SAF TEREYAĞLARINI GÖBEK KAŞARLARINI ESKİ KAŞARLARINI VE DUT PEKMEZLERİNİDE DENEDİM SAĞOLSUNLAR BALI HEDİYE YOLLADILAR İYKİ  VARSIN KARS BAKKALİYESİ BU ADRES HER EVE LAZIM
26.06.2020
Recep P.
Tostu harika oluyor mığlama kuymak yapmak isteyenler sipariş verebilir göbek kaşar ama asıl adı kolot peyniridir
25.03.2020
Saadettin AKGÜL
Ürünler çok zamlandı. İstanbul fiyatlarıyla aynı
13.10.2019
Sema TOYGAN
Mıhlama yapmak için sipariş verdim, çok güzel sündü. Kapıda ödemeli olarak sipariş göndermeleri de çok iyi.
01.09.2019
Serkan
Fena değil. Ben eski kaşarınızı daha çok beğeniyorum
15.04.2019
Ökkeş YAZICI
Çocuklar koktuğu için eski kaşar yemiyorlar. Fakat göbek kaşarı çok sevdiler. Sık sık sipariş veriyoruz.
21.08.2018
Ayşegül ÜNLÜ
Güzel bir peynir fakat bana biraz yağlı geldi. Kargo çok hızlı geldi.
19.08.2018
Ali Osman TANER
Çok lezzetli bir peynir, severek tüketiyoruz. Tostu da çok güzel oluyor.
15.06.2017
Gizli Kullanıcı
Ağır kokusu olmayan güzel bir kaşar peynir.
14.03.2017

Taze inek sütü filtrelendikten sonra belirli sıcaklıklara kadar ısıtılır ve sonrasında mayalanır. Daha sonra bir iki gün acı suyunu atması için dinlendirilir. Acı suyunu attıktan sonra haşlanır ve kalıplara doldurulur ve paketlenerek tüketime hazır hale gelir. Yaklaşık 10 Litre sütten 1 kg kaşar elde edilir. Bu işlemlerin tamamı hijyenik ortamlarda yapılır. Ve hiçbir katkı maddesi kullanılmaz. Taze kaşardan farklı olarak yoğurulan peynirin son kısmından yapıldığı için daha yağlı olur.

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Yıllanmış Eski Kaşar

-

Normal Fiyat : ₺450,00

₺425,00 / kg

Ev Ketesi

-
₺40,00 / ad

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
₺45,00 / ad