Ham Bal

₺302,50 / ad

Ham Bal son zamanlarda gündeme oturan bu bal aslında yüzyıllardır var olan balın işlem görmemiş halidir. Ham Bal, Saf Bal, Krem bal gibi çeşitli adlarla anılmaktadır. Hiç bir işlem görmemesiyle bilinen bir doğal bal çeşitidir. Gerek ısınma, gerekse endüstriyel hiç bir aşamadan geçmeden direk arı kovanlarından çıktığı gibi sofralarda yerini almaktadır. Bu özelliği sayesinde gerek vitamin gerekse enzimlerinde hiç bir değer düşmemesiyle bilinçli tüketicinin gözdesi haline gelmiştir. Ham bal Anadolunun Erzurum kars illerinin en yüksek rakımlı dağlarında organik bir şekilde el değmeden, insan ve çevresel faktörlerden tamamiyle uzak doğal ve geleneksel arıcılıkla üretilmiştir. Magnezyum, Demir, Fosfat, Sodyum,Klorür, Potasyum gibi minerallerin yanında C vitamni, B1 vitamini, B2vitamini, B3 vitamini, B5 vitamini ve B6 vitamini gibi birden fazla vitamini de içerisinde barındıran Ham bal, bağışıklık sistemini güçlendirme kolesterol seviyesini düzenleme, yaraları iyileştirme ve cildi güzelleştirme gibi saymakla bitmeyecek bir çok fayda sağlamaktadır.Kars Bakkaliyesi Ham Bal ı yüksek rakımlarda üretilen kovanlardan süzülen süzme ballara sonrasında hiç bir işlem uygulamadan satışa sunulan ballardır. Son yıllarda popüler olan ham bal; ehil olmayan ve sahte arıcılık ve satış yapan insanların katılaşan balları yüksek sıcaklıkta veya kaynatarak ısıttığından dolayı balı yararlı halden zararlı hale dönüştürmesinden dolayı gündeme gelmiştir. Ham balda bilinmesi gereken en önemli şey her ham bal gerçek ham bal değildir. Kaynatarak ta zararlı hale getirilebilen ballar soğuk ortamda yine ham bala dönüştürülüp satışa sunulabilinir. Tüketicilerin aklına nerden alacağız? nasıl alacağız? nasıl güvenip alacağız? gibi sorular geliyor? güvenilir ve iyice sorup sorgulayarak bildiğiniz yerlerden mümkünse direk güvenli arıcılardan alarak bu ham balı tüketebilirsiniz. Kars Bakkaliyesi olarak 1947 den beri arıcılık ve bal satışı yapmakta olduğumuzu ve siz değerli müşterilerimize bir günlük değil yıllardır güvenle ve artarak bu ürünleri sunmakta olduğumuzu lütfen unutmayınız. Ayrıca ballarımızda Erzurum Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce aylık rutin olarak numune alınıp incelenmektedir. Bu nedenle Erzurum Kars Bakkaliyesi nden aldığınız balları güvenle, huzurla, sağlıkla tüketebilirsiniz.

 

Not: Bir kavanoz ürünün ağırlığı 850 gramdır.

Oda sıcaklığında veya buzdolabında saklayınız.

Karakovan süzme bal orta ya gelişi itibariyle mucizevi bir baldır. ilk ortaya çıkması arıların gelişi güzel herhangi bir ağaca kovuğa özgürce yaptıkları hiç bir dış etken olmadan mumsuz oluşan doğal hakiki tabii baldır. Karakovan süzme bal vücudumuza zindelik, güç, kuvvet verir.

Bunun yanısırıra özellikle üst solunum yolları hastalıkların da, enfeksiyonların da (burun,boğaz ,nefes,nefes borusu,bronş yolları, bronşit, akciğere inen solunum yollarında ki rahatsızlıklarda)ciddi bir şekilde iyileştirdiği onardığı tedavi ettirici özelliği bulunduğu başta İngiltere Oxford üniversitesi,bir çok üniversite de balla alakalı tezler ve makaleler yayınlanarak da nu biliginin doğruluğu teyit edilmiştir.

Ve açıklamalara şöyle eklenmiştir; üst solunum yollarında kullanılan antibiyotikler direnç yitirdiğinden ve zararları fazla olduğundan dolayı, balla (kara kovan süzme, karakovanpetek,süzmebal,petek bal,kestane balı,kekik balı,papatya balı)yapılan tedavi hem zararsız hemde1 -2 gün kadar antibiyotiğe göre daha erken çözüm sağlamasına yardımcı olduğu anlaşılmıştır.

Yaklaşık 90 - 100 gram balda 320 -350 kolori bulunmaktadır. Bir tatlı kaşığı balda  ortalama 23 -25 kalori bulunmaktadır.

 Bunların yanısıra magnezyum,çinko,potasyum,fosfor,demir,kalsiyum, C vitamini ve B vitaminleri bulunmaktadır.

Alternatif tıpda uzman; Profösör İbrahim Saraçoğlu,Canan Karatay, Osman Müftüoğlu balın önemini vurgulayarak çeşitli kürler vererek balın önemine vurgu yapmışlardır.

Bal la,karakovan balıyla,süzmesiyle,peteğiyle yapılan araştırmalar ve her gün açığa çıkan yeni bilgiler balın insan ve sağlık üzerindeki etkisini her geçen gün daha önemli kılarak arttırmaktadır.

Özellikle yüksek performans sağlaması, güç kuvvet vermesi, yüksek enerji vermesiyle bilinen bal bir çok hastalıkta kullanılmaktadır.

ÖNEMLİ:1(bir) Yaşından küçük çoçuklara bal yedirilmemesi hususunda uzmanlar hem fikirdir.

 

Kendi yorumunuzu yazın

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Ev Ketesi

-
₺19,50 / ad

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
₺35,00 / ad

Sade Yağ

-
₺410,00 / kg