Dar Çerçeve Petek Bal

₺165,00 / kg

Erzurum hınıs yöresine ait doğal petek bal

 

Not: Bu ürün tartılarak satılır. Yaklaşık 330,00 TL dir. Bir çerçeve ağırlığı 2.000 ile 2.200 gr arasında değişebilir.

Dar Çerçeve Petek Bal ürünümüz Hınıs/Erzurum yöresine aittir. Bu ürünümüz üretilirlken bal mevsiminde arıya şeker verilmemiştir. Çiçek balıdır. Karakovan ürünlerimizden farklı olarak bu ürünümüzde balın peteğinde lis adı verilen ve peteği sağlamlaştırmak, arının işini kolaylaştırmak için balın arasına sıkıştırılmış plaka mum vardır. Lis denilen madde arıların daha önce ürettiği petek balların süzülme işleminden arta kalan mumların eritilip işlenmesiyle elde edilir. Tamamen sağlıklı doğal bir maddedir. Doğal mumlu karakovan petek bal çeşitlerimizi incelemek isterseniz için lütfen tıklayınız.

Çerçevenin küçük olması bu ürünümüzü, bal yemeyen çocuklarımız için cazip hale getirmektedir. Ayrıca saklama şartları açısından da kolay olmaktadır. Bu ürünümüz gerek boyutu, ağırlığı ve lezzetiyle güzel bir hediye olarakta sizlere hitap etmektedir.

 

Bal gibi istismara açık ve çok çeşitlilik gösteren bir üründe Kars Bakkaliyesi olarak ürünlerimiz hakkında tüm bilgileri sizlere sunmaktayız. Bal çeşitlerimiz hakkında her türlü sorunuzu sağ alt köşede bulunan canlı destek hattımızdan sorabiliirsiniz.

Buzdolabına koymayınız. Oda sıcaklığında saklayınız. Koruyucu madde olmadığından kristalize olabilir

Kendi yorumunuzu yazın

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
₺40,00 / ad

Ev Ketesi

-
₺22,50 / ad

Taze Kaymak

-
₺250,00 / ad