Kaşar Çeşitleri

Grid Liste

 1. ₺128,00
  9 aylık geleneksel yöntemlerle yapılan yerli şirden mayalı eski kaşarımızdır. Bir kilogram Eski Kaşar yaklaşık 12 ile 15 kg arası büyük baş hayvan sütünden elde edilir. Kars Bakkaliyesi Eski Kaşarı adı ile satılır. Lezzetini ve aromasını yüksek rakımda kışı kar altında geçirmiş bitkilerin ve çiçeklerin aromasından almıştır. Fermente bir peynir olup doğal ve yöresel üretimle yapıldığı için küflenme metodu ile olgunlaşır yağını atar ve harika nefis lezzetine ulaşır. Bölgemizde Erzurum, Kars, Ardahan, Göle il ve ilçelerinde bölgenin coğrafi ve iklimsel özellikleri nedeniyle yapılmakta olup tüm ülkeye kargo imkanı ile gönderilmektedir. Yaklaşık 90-110 gramı arasında Eski Kaşar da 290-300 kalori bulunmaktadır. Erzurum Kars Bakkaliyesi Eski Kaşar ı yaklaşık 12 kg ile 14 kg tekerlek şeklinde olgunlaşmaya bırakılır . Erzurum Kars Bakkaliyesinden alacağınız yüm ürünler gibi kaşar ve eski kaşar çeşitleri de Erzurum Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce aylık rutin olarak denetlenen güvenle, sağlıkla satın alıp tüketebileceğiniz ürünlerdir. Erzurum Kars Bakkaliyesinden alacağınız Eski Kaşar Peynirleri hızlı kargo ile her yere bozulmadan strafor koli ve buz aküyle gönderilmektedir.
 2. ₺247,00
  Erzurum Kars Bakkaliyesi Gravyer Peyniri; Erzurum ve Kars illerinin sınırları Allahu Ekber dağının zirvelerinden geçen o eşsiz yayla ve sıra dağlarda 3000 mt rakımda otlayan büyükbaş hayvanların ph değeri yüksek, kaliteli sütlerinden elde edilen çok değerli bir peynir çeşitidir.
 3. ₺112,00
  Tam yağlı Beklemiş Tekerlek Kaşar Erzurum Kars Bakkaliyesi nin bir ürünü olup Taze Kaşarın en az 3 ay gibi bir süre bekletildikten sonra satışa sunulmuş halidir. Lezzetini Erzurum yaylalarında, yüksek rakımlarda otlatılan büyük baş hayvanların otlarından alır. Yerli şirden mayayla yapılan Erzurum Kars Bakkaliyesi Beklemiş Tekerlek Kaşarı fermente bir peynir olmakla beraber zevkle, sağlıkla sofralarınızdan eksik etmeyeceğiniz doğal ve katkısız bir üründür. Türkiye nin her yerine hızlı kargoyla gönderilmektedir. Tüm süt ürünlerimiz Erzurum Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce rutin olarak denetimden geçmektedir.
 4. ₺105,00
  Erzurum Kars Bakkaliyesi Tam yağlı taze göbek kaşar , kolot veya golot peyniri olarak ta bilinmektedir. Taze paket kaşarın bir versiyonu olup aynı kullanım alanlarında kullanılmakla beraber Mıhlama, tost ,kahvaltılık tost olarak ta kullanılan bu enfes lezzet Erzurum ve Doğu Anadolu bölgesinin yüksek rakımlı dağlarında otlatılan hayvanların sütlerinden elde edilmektedir. Çok lezzetli olmakla beraber ailece aşina olacağınız sofralarınızdan eksik etmeyeceğiniz bir peynir türüdür. Erzurum Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğünce aylık analizleri yapılan hiç bir katkı maddesi içermeyen saf ve doğal Erzurum Kars Bakkaliyesi Göbek Kaşarı nı rahatlıkla sipariş verip ailece tüketebilirsiniz. Bununla birlikte pidelerde, pizzalarda, fırın yemeklerinde, omletlerinizde kullanılmaktadır.
 5. ₺99,00
  Erzurum Kars Bakkaliyesi Tam yağlı taze kaşar , vakumlu, kahvaltılık veya tost peyniri olarak ta bilinmektedir. Birçok alanda kullanılmakla beraber Mıhlama, tost, pide, pizza ve rendeleyerek yemek ve çorbalarda, fırın hamur işlerinde kullanılan bu enfes lezzet Erzurum ve Doğu Anadolu bölgesinin yüksek rakımlı dağlarında otlatılan hayvanların sütlerinden elde edilen Erzurum Kars Bakkaliyesi Vakumlu Paket Taze Kaşarı çok lezzetli olmakla beraber ailece aşina olacağınız sofralarınızdan eksik etmeyeceğiniz bir peynir türüdür. Erzurum Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğünce aylık analizleri yapılan hiç bir katkı maddesi içermeyen saf ve doğal Erzurum Kars Bakkaliyesi Taze vakumlu Kaşarı nı rahatlıkla sipariş verip ailece tüketebilirsiniz. İçerdiği doğal kalsiyum gerek çocuklarınızın kemik gelişiminde gerekse belli bir yaş üstü kemik erimesinde doğal fayda sağlamaktadır.
 6. ₺105,00
  Kahvaltıların vazgeçilmezi Taze Kaşar (Tekerlek) mayalanma sistemiyle oluşan yuvarlak tekeri andıran çok lezzetli bir kaşar türüdür. İçerdiği kalsiyum gerek diş gerekse kemik sağlığı açısından önemlidir. Yerli şirden mayayla yapılan tuz oranı eski kaşar a göre tuzsuz olan Kars Bakkaliyesi Taze Tekerlek Kaşar Erzurum dan Türkiye mizin her yerine kargo imkanı ile gönderilmektedir.
 7. ₺148,00
  Yıllanmış tam yağlı nefis eski kaşar. Büyük tekerlerden yaklaşık 1 kg lık dilim kesilerek satışa sunulduğu gibi teker olarak ta satılmaktadır. En önemli özelliği yerli şirden mayası ile yapılmasıdır. Çoğunuzun ilk defa duyduğu bu maya helal kesimle yapılan genç danalardan alınır. Kars Bakkaliyesi Eski Kaşar ve Kars Bakkaliyesi Yıllanmış Kaşar Peyniri olarak sizlere sunduğumuz bu ürünler yüksek rakımlı yaylalarda otlatılan büyük baş hayvanların yüksek rakımdaki bitki ve otları yemesiyle süte etki eden o muhteşem aroma ve lezzet KARS BAKKALİYESİ tecrübesiyle yoğrulup dinlendirilip, mahzenlerde bekletildikten sonra satışa ve gönderime sunulmaktadır. Eski kaşar peyniri bekledikçe lezzetine lezzet katan olgunlaştırılmış fermente kaşar peynirdir. Oluşumunda yüksek rakım ve yüksek bitki örtüsü çok önemlidir. Doğu Anadolu bölgemiz Erzurum, Kars, Göle, Ardahan ilçe ve illeriyle eski kaşar üretiminde; iklim şartları, bitki örtüsü, rakım yani coğrafi şartlarıyla öne çıkmıştır. Yaklaşık 100gram kaşar peynirde 290 ile 300 arası kalori bulunmaktadır. Kars Bakkaliyesi Eski Kaşar ayrıca bir kalsiyum (CA) deposudur.

Grid Liste