Kestane Balı

₺550,00 / ad

Doğal kestane balıdır. Erzurum Kars Bakkaliyesi Doğal Kestane balı, astım hastalığı başta olmak üzere üst solunum yolları enfeksiyon ve hastalıklarında, öksürük ve kuru öksürükte tedavi amaçlı kullanılan keskin bir rayihası (aroması), acıya çalan bir tadı olan bal çeşididir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus güvenilir yerden alınmasıdır. Çünkü kestane balı alıyorum diye çiçek balı karışımlı, kestane aromalı bal alabilirsiniz. Bazı yörelerde Acı Bal , Deli Bal olarakta anılsada esas adı kestane balıdır. Erzurum Kars Bakkaliyesi Kestane Balı özenle analizleri yapılıp gerçek Kestane Balı Üreticiliği yapan Arıcılardan alınarak paketlenmektedir. Erzurum dan kargo ile Türkiye nin her tarafına gönderilmektedir.

 

Not: Bir kavanoz ürünün ağırlığı 850 gramdır.

Kestane Balı Nasıl Üretilir?

Kestane balı ülkemizde özellikle Karadeniz Bölgesi'nde bulunan kestane ağaçlarında yetişen çiçek özlerinin arı tarafından toplanmasıyla üretilir. Halk arasında acı bal olarakta adlandırılmaktadır. Kokusu kestaneyi andırmaktadır. Kars Bakkaliyesi'nde satışa sunulan kestane balı Sinop yöresinde tamamen doğal koşullarda ve halk sağlığına uygun şekilde üretilmektedir.

Kestane Balı Kahvaltıda Yenir mi?
 
Kestane balını diğer bal çeşitleri gibi doğrudan ya da kahvaltıda farklı kahvaltılıklarla tüketebileceğiniz gibi az miktarlarda yaptığınız tatlıların üzerine ya da içtiğiniz içeceklerin içine katarak da tüketebilirsiniz. Günde en fazla 1 yemek kaşığı tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
 
Kestane Balı ile Zencefil Karıştırılır mı?
 
500 gr kestane balına 3 yemek kaşığı zencefil ilave edilerek macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Yatmadan önce 1 tatlı kaşığı tüketilir ve başka birşey yiyip içmeden yatılır. Astım için tavsiye edilmektedir.
 
İyi Bir Bal Şekerlenir mi?
 
Gerçek bal serin ortamda kristalize olur. Bu duruma halk arasında şekerlenme de denir.
 
Kestane Balı Mide Ülserine İyi Gelir mi?
 
Bal bir ilaç olmamakla birlikte kestane balının mide ve akciğer rahatsızlıklarında etkili olduğu bilim adamlarınca kabul edilmektedir.
Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

Tuncer
2. kez sipariş verdim. Kestanenin keskin tadını alabiliyorsunuz. Güvenerek sipariş verdiğim bir alışveriş sitesi.
13.12.2022
Şinasi A.
ÇOK KESKİN DOKTORUM AZ YE DEMİŞTİ ZATEN ÇOK YENECEK GİBİ DEĞİL AKCİĞER TEMİZLİĞİ İÇİN ÖNERDİLER  YALNIZ FİYATI DİĞER BALLARA GÖRE PAHALI AMA ÖZELLİKLE BALGAM ATMAMA ÇOK YARDIMCI OLDU
16.06.2020
Savaş G.
Çocukluğumda daha güzellerini yemiştim dedem balcıydı. Şimdilerde hakiki olan gerçek olan ne kaldı ki. Yinede çocukluğumdakine en yakın sizin balınız. Bunun için bile teşekkür ediyorum.
05.05.2020
Özhan L.
güzel fena değil
27.04.2020
Sevgi S.
Sonunda aradığım kestane balını buldum. Tüm yıldızlar size gelsin
26.04.2020
umut A
KARSBAKKALİYESİYLE TWİTEER DE GEZERKEN @KarsBakkaliyesi çekilişine katılarak tanıdım siteden sonra kestane balı aldım akciğer temizliğine çok iyi geliyor diye televizyonda izlemiştim çok memnunum  değerli küçük cam şişe hediyeler içinde teşekkür ederim
07.04.2020
Selvi K.
Güzel tad orjinal
30.03.2020
Hilal A.
Alışık olmayan yiyemez ama ben kestane balının üstüne bal tanımam. şimdiye kadar aldıklarımın en iyisi diyebilirim.
25.03.2020
Ahmet M.
Kestane balının inceliğini bi kanser hastaları bilir bide kestane balının hastaları bilir. Ben kars bakkaliyesi markalı olanı aldım denedim orjinale yakın. Daha iyisini bulana kadar burdan almaya devam edeceğim
24.03.2020
Mustafa D.
Uzatmaya gerek yok bildiğimz kestane balı
16.03.2020
Bu nasıl bal tadı acı
25.02.2020
Ahmet Talha Y.
Bilenler bilir kestane balı balların kralıdır. Balın kalitesi de güzel teşekkürler.
28.10.2019
Selçuk B.
Sürekli yorum yapan biri değilimdir. Ama kestane balında gerçeğini bulmak zordur ve kars bakkaliyesi yorumu ve yıldızı hakediyor. Sizleri tebrik ediyorum.
11.09.2019
Ozan D.
ilk aldığımızda biraz tereddüt etmiştim çünkü hakikisini bulmak zor. Şimdi gönül rahatlığıyla alıyorum.
22.04.2019

Oda sıcaklığında saklayınız.

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Yıllanmış Eski Kaşar

Normal Fiyat : ₺410,00

₺395,00 / kg

Tulum Peynir (Bidon)

-
₺355,00 / kg

Ev Ketesi

-
₺22,50 / ad