Erzurum Lavaş Ekmeği

₺40,00 / ad

Erzurum tandır ateşinde pişmiş yöresel ince lavaş ekmeği

 

Not: Bir pakette 10 tane Lavaş Ekmeği bulunur

Buzdolabı veya derin dondurucuda saklayınız. Kurumaması için streç filmle kaplayabilirsiniz. Koruyucu madde içermediğinden uzun süre bekleyince küflenebilir. 15 günden fazla sürede tüketecekseniz derin dondurucuda saklamanız tavsiye edilir. Hava ile temas etmediği sürece buzdolabında saklanabilir.

Erzurum Lavaş Ekmeği Nasıl Yapılır? Beyaz undan yapılan mayalı hamur, ince açılarak yufka haline getirilir. Elips şeklinde yöresel olarak rapata adı verilen kalıbın üzerine yerleştirilir. Ardından bu yufka rapata yardımıyla tandır duvarına yapıştırılır. Yaklaşık 15-20 saniye pişen yufka el ile duvardan alınır ve tüketime hazır hale gelmiş olur. Erzurum lavaş ekmeği uzun olması ve yumuşaklığı nedeniyle dürüm yapmak için oldukça uygundur. Dürüm yapılırken lavaş ekmek kesinlikle kopmaz, delinmez ve yırtılmaz. Özellikle çay eşliğinde göğermiş peynir ile tüketildiğinde eşsiz bir lezzet yakalanmış olur. Göğermiş peynir için lütfen tıklayınız

Lavaş siparişleriniz kargonuz hazırlanmadan yaklaşık 15 dk önce lavaş fırınından alınır, özel olarak ambalajlanır ve tarafınıza gönderilir.

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

Nihal
İncecik lavaş ekmeği . Tadı da çok güzel . Okullar açılınca beslenme çantasına ekmek arası bişeyler koymak için ideal. Bu 3. Siparişim. Fiyatı da gayet uygun. Ellerinize sağlık
21.09.2022
Şenay
Fiyatlar önlenemez şekilde almış başını giderken çoğunluk hem kaliteyi düşürdü hem de fiyatları şişirdi fakat bu üretici kaliteden ödün vermeden sadece gramaj eksiltme yoluna gitmiş tebrik ederim gerçekten bravo daha önce önyargılı olarak yapmış olduğum yorum beni haksız duruma düşürdü ama hakkını vermeye geldim özür dilerim umarım kaliteden şaşmamaya devam edersiniz teşekkürler.
28.06.2021
Murat
Taze ve temiz bir şekilde kargo ile bir günde elime ulaştı.
15.04.2021
Nusret
Taze ürün, lezzeti güzel.
25.02.2021
Çiğdem
Paketleme güzel. Çok ince ve taze bir ürün. Lezzeti de yerinde. Herkese tavsiye ediyorum.
22.02.2020
HAFIZ R.
ÇOK İNCE ZAR GİBİ  FİYATI DA UYGUN RESMEN KÖYÜİSTANBULA GETİRDİK ESKİ KAŞAR DA GÜZEL SAR DÜRÜM YAP YEEEE.)
01.02.2020

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Ev Ketesi

-
₺22,50 / ad

Civil Peynir (Salamura)

-
₺185,00 / kg