Pekmez & Marmelat & Reçel

Grid Liste

 1. ₺210,00
  Meşhur Erzurum Dut Pekmezi; Erzurum ilimizin verimli topraklarının bulunduğu İspir, Tortum, Oltu, Olur, Şenkaya, Uzundere, Karnavaz ilçe ve köylerindeki dut ağaçlarının dutlarından elde edilerek üretilmektedir. Yaş, kuru ve olgun dutların toplanması ile başlayan doğal ve katkısız pekmez süreci atalardan kalma geleneksel yöntemlerle üretilmektedir. Eskiden kara kazan dediğimiz, büyük kazanlarda, odun ateşinde ısıtılarak hazırlanan şıratlar yani bulamaçlar sonradan dam ve bacalara çıkartılır, Güneş ışığıyla olgunlaştırılıp, su atması sağlanarak belli bir kıvama getirilirdi. Bu yapılan pekmezın adına da Gün Pekmezi denirdi. Bir kaç gün Güneş te bekletilmesinden dolayı, bu ismi alırdı.Günümüzde yöntem aynı olsada daha temiz ve steril ortam ve koşullarda, geniş ve uzun krom tepsilerde aynı yöntemlerle yapılan Doğal Gün Pekmezi, farklı olarak sera sistemiyle güneşte bekletilir, tozdan ve benzeri etkenlerden bu şekilde arındırılarak yoğunlaşması ve olgunlaşması sağlanmaktadır. Meşhur Erzurum Dut Pekmezi günlük alınabilecek magnezyum, potasyum, kalsiyum ve demir gereksiniminin büyük bir kısmını karşılamasının yanı sıra kansızlık (anemi) için ideal bir demir deposudur. Özellikle kansızlık çeken hastalara takviye olarak önerilen dut pekmezi, demir enzimlerinin yüksekliğinden de kaynaklı olarak biilimsel olarak fayda sağladığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya konulmuştur.  Geçmişten günümüze miras bırakılan bu eşsiz lezzet sofralarımızda hem değerli bir besin hem de muhteşem tadıyla tüketilmektedir. Sade olarak tüketildiği gibi günümüzde kadayıf, baklava ve tatlılarda da kullanılmaktadır. Tahin katılarak da tüketilmekte ve lezzetine bu şekilde lezzet katmaktadır.
 2. ₺295,00
  Doğal Ev Yapımı Karadut Pekmezi Erzurum ilimizin İspir ilçesi başta olmak üzere Oltu, Olur, Tortum, Narman, Şenkaya, Uzundere ilçelerinin koyu kırmızı, bordo, siyah yani kara dut larından yapılan besin değeri ve faydaları çok yüksek bir meyve bu meyveyle yapılan pekmez de aynı değerde çok değerli bir pekmez çeşididir. Sağlık deposu kara dut ve karadut içeren pekmez ve özler bir günlük bir defa alındığı takdirde günlük demir ihtiyacımızın çok büyük bir kısmını karşılamaktadır, ve barındırdığı lif oranı ise vücudumuzun günlük ihtiyacının beş de biri kadardır. Organik ve hijyenik koşullarla üretimi yapılan Kars Bakkaliyesi Karadut pekmezi Türkiye nin her yerine kargo hizmetiyle gönderilmektedir.
 3. ₺65,00
  Doğal, Ev Yapımı Harnup (Keçiboynuzu) Pekmezi
 4. ₺105,00
  Organik sertifikalı Keçi Boynuzu ÖzüŞifa kaynağı bu besin üst solunum yolları başta olmak üzere bir çok hastalığının iyileştirmesine hız veren Keçi Boynuzu Özü saymakla bitmeyen faydalarıya şaşırtmaya devam ediyor. Özellikle balgam söktürmesi, hastalıklara karşı vücudun direncini arttırması, öksürüğü hafifletmesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, kansızlığa iyi gelmesi başlıca belirteceğimiz faydalarıdır.Güçlü bir antioksidan, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahip Keçi Boynuzu düzenli tüketilmeli ve kesinlikle beslenme listemize eklenmelidir. Yağ yakmayı destekleyerek kilo vermekte fayda sağlar. Zinde ve enerjik kalmayı sağlar,cinsel performansı artırır. Ayrıca erkeklerde sperm sayısını artırmaya katkı sağlar. 100 g keçiboynuzunun besin değerleri : Enerji: 222 kcal,Protein: 4.62 gr, Karbonhidrat: 88,88 g, Lif: 39,8 g, Kalsiyum: 348 mg, Demir: 2.94 mg, Magnezyum: 54 mg, Fosfor: 79 mg, Potasyum: 827 mg,Sodyum: 35 mg,Çinko: 0.92 mg dır.
 5. ₺115,00
  Erzurum Kars Bakkaliyesi Ev Yapımı Doğal Tahin; deneyince vazgeçemeyeceğiniz enfes lezzeti muhteşem kokusuyla yerli susamlardan elde edilmiştir. Kabak tatlılarınızda, pekmez karışımlarınızda vazgeçilmeziniz olacak bir tat. Özellikle beyne, kalp sağlığına, astım ve bronşite, kemiklere iyi gelmesi ile bilinmektedir. Bunun yanısıra bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve bakır, fosfor, kalsiyum içerdiği bilinmektedir. Sipariş verildiği takdirde kargo ile gönderme kapıda ödeme seçenekleri mevcuttur.
 6. ₺110,00
  Şekersiz kuşburnu ezmesi
 7. ₺105,00
  Nefis Zile kuşburnu ezmesi
 8. ₺97,00
  Doğal Alıç Mermelatı
 9. ₺97,00
  Doğal Kızılcık Marmelatı
 10. ₺109,00
  Doğal, Ev Yapımı, Katkısız Kuşburnu Marmelatı
 11. ₺109,00
  Doğal, Ev Yapımı, Katkısız Alıç Marmelatı
 12. ₺109,00
  Doğal, Katkısız, Dökme Kızılcık Marmelatı
 13. ₺150,00
  Zile/Tokat Yöresi Üretimi Katı Üzüm Pekmezi (Kara Pekmez)
 14. ₺70,00
  Zile/Tokat Yöresine Ait Geleneksel Zile Pekmezi
 15. ₺40,00
  Tokat Zile Pekmezi 150 gr Sade
 16. ₺41,00
  Tokat Zile Pekmezi Cevizli 150 gr
 17. ₺45,00
  Katı Yaş Üzüm Pekmezi
 18. ₺150,00
  Erzurum Kars Bakkaliyesi Fındık Ezmesi el yapımı olup doğal, yerli fındıklarla üretilmiş nefis bir lezzettir. Erzurum Kars Bakkaliyesi Fındık Ezmesi siparişini vererek yapacağınız alışverişlerde kargo imkanı ile her yere gönderilmektedir.

Grid Liste