Süzme Bal

₺300,00 / kg

Süzme Çiçek Balı; petek balların doğal yöntemlerle sağımları sonucunda ortaya çıkan sıvı bal çeşididir. Kolayca tüketildiğinden ve mum barındırmadığından dolayı en çok tüketilen bal çeşididir. Saklama koşullarına dikkat edildiği sürece uzun yıllarca bozulmadan kalabilir. Hatta atalarımız bu durumu özetlemek için "Asıl azmaz, bal kokmaz..." atasözünü söylemişlerdir. Süzme ballar petek ballara göre daha çabuk kristallenebilir. Bunun balın şekerli olduğunu göstermez. Aksine kristallenen ballar doğal ballardır. Glikoz veya kimyasal katkı içeren yapay ballar kristallenmez. Satın aldığınız bal kristallenirse üzülmeyin, hatta sevinin bu kaliteli bir bal aldığınızın göstergesidir. Bal iyi bir besin kaynağıdır. İçeriğinde barındırdığı vitaminler, bağışıklık sistemini (immum sistemini) desteklediğinden ve güçlü kıldığından dolayı, hastalıktan önce koruma ve hastalık sırasında hızlı iyileşme için kullanılmalıdır. Yapılan bir çok araştırma balın bir çok kanser türüne iyi geldiğini, balın düzenli tüketildiğinde günlük ihtiyacınız enerjiyi sağladığını belirtmektedir. Zaten modern tıp ilaç sanayisi, arıların doğadan milyonlarca çiçekten aldıkları enzimleri ilaç sanayisinde kulanmaktadırlar. Kars Bakkaliyesi Süzme Çiçek Balı Erzurum'n yüksek rakımdaki ağaç olmayan, bölgelerinden elde edilmektedir. Bal üretim sezonunda hiçbir şekilde şeker veya benzeri hiçbir katkı maddesi ilave edilmemektedir. Ballarımızı tam kıvamına ulaştırma adına sağımlarımız olabilecek en geç zamanda yapılmaktadır. Erken zamanda sağılan balların içindeki nemi tam atamadığından ince ve daha akışkan olduğu bilinmektedir. Ballar rengine, kokusuna ve donmasına (kristalize olmasına) göre kaliteli veya kalitesiz olarak sınıflandırlılamaz. Bal rengi flora çeşitliliğine göre değişebilmektedir. Kokusu bitki örtüsünün rayihası ile ilgilidir. 1947'den beri Kars Bakkaliye'si olarak dededen toruna Erzurum'da toptan ve perakende bal üretimi ve bal satışı yapmaktayız. 80 yıla yakın tecrübe ile bu ürünleri Türkiye'nin her tarafına kargo imkanı ile göndermekteyiz. Bal almadan önce referans gösterebileceğimiz Google'daki yorumlarımıza bakabilirsiniz. Ballarımız Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı Erzurum İl Müdürlüğünce düzenlii olarak numune alınıp kontrol edilmektedir. Kars Bakkaliyesi'nden Süzme Balı gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Önemli Uyarı: 1 yaş altı çoçuklarda kesinlikle bal yedirilmemelidir. Satın aldığınız ballar kristalleşebilir. Bu balın şekerli olduğu anlamına gelmez. Gerçek bal olduğunun kanıtıdır. Konuyla ilgili sitemizde yer alan Blog yazımızı okuyabilir, Google'daki ilgili yazılara bakabilir veya Wikipedia kaynağını inceleyebilirsiniz.

  • *
 

Not: Bir paket ürünün ağırlığı 1.000 gramdır.

Buzdolabına koymayınız. Oda sıcaklığında saklayınız. Koruyucu madde olmadığından kristalize olabilir. Bu durumda satın aldığınız balı kabıyla birlikte kaynayan bir suyun içinde bir süre bekletirseniz eski halini alır. Bu süreci hızlandırmak için balı karıştırabilirsiniz

Karakovan süzme bal orta ya gelişi itibariyle mucizevi bir baldır. ilk ortaya çıkması arıların gelişi güzel herhangi bir ağaca kovuğa özgürce yaptıkları hiç bir dış etken olmadan mumsuz oluşan doğal hakiki tabii baldır. Karakovan süzme bal vücudumuza zindelik, güç, kuvvet verir.

Bunun yanısırıra özellikle üst solunum yolları hastalıkların da, enfeksiyonların da (burun,boğaz ,nefes,nefes borusu,bronş yolları, bronşit, akciğere inen solunum yollarında ki rahatsızlıklarda)ciddi bir şekilde iyileştirdiği onardığı tedavi ettirici özelliği bulunduğu başta İngiltere Oxford üniversitesi,bir çok üniversite de balla alakalı tezler ve makaleler yayınlanarak da nu biliginin doğruluğu teyit edilmiştir.

Ve açıklamalara şöyle eklenmiştir; üst solunum yollarında kullanılan antibiyotikler direnç yitirdiğinden ve zararları fazla olduğundan dolayı, balla (kara kovan süzme, karakovanpetek,süzmebal,petek bal,kestane balı,kekik balı,papatya balı)yapılan tedavi hem zararsız hemde1 -2 gün kadar antibiyotiğe göre daha erken çözüm sağlamasına yardımcı olduğu anlaşılmıştır.

Yaklaşık 90 - 100 gram balda 320 -350 kolori bulunmaktadır. Bir tatlı kaşığı balda  ortalama 23 -25 kalori bulunmaktadır.

 Bunların yanısıra magnezyum,çinko,potasyum,fosfor,demir,kalsiyum, C vitamini ve B vitaminleri bulunmaktadır.

Alternatif tıpda uzman; Profösör İbrahim Saraçoğlu,Canan Karatay, Osman Müftüoğlu balın önemini vurgulayarak çeşitli kürler vererek balın önemine vurgu yapmışlardır.

Bal la,karakovan balıyla,süzmesiyle,peteğiyle yapılan araştırmalar ve her gün açığa çıkan yeni bilgiler balın insan ve sağlık üzerindeki etkisini her geçen gün daha önemli kılarak arttırmaktadır.

Özellikle yüksek performans sağlaması, güç kuvvet vermesi, yüksek enerji vermesiyle bilinen bal bir çok hastalıkta kullanılmaktadır.

ÖNEMLİ:1(bir) Yaşından küçük çoçuklara bal yedirilmemesi hususunda uzmanlar hem fikirdir.

 

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

Murat
Kars Bakkaliyesinin ballarını her siparişte farklı bir bal siparişi vererek tecrübe ediyorum. Balın şekerlendiğine dair olan yorumlar bu balla ilgili olan kaygılarımı izale ettiği gibi sipariş vermemde de etken oldu. Gelen balın aroması ve tadı gayet derecede iyi yalnız balın kıvamı benim daha önce tecrübe ettiğim ballara göre daha yoğundu ve akışkanlığı daha azdı. Sonuç olarak fiyatına göre güzel bir bal, tavsiye edilir.
05.04.2021
taner
Bal şekerlendi cop oldu.arkasinda durmadilar
15.04.2020
taner
Bal aldim.sekerlendi.firma arkasinda durmadi.kaşar yesillendi hemen.beyaz peynirde cig sütten mis. Kisacasi hepsi çöp oldu.bilginize
15.04.2020
KAHRAMAN S
FİYATINA GÖRE FENA DEĞİL ŞEKER YEMEKTEN İYİDİR KARGO HİZMETİ GÜZEL KAPIDA ÖDEME SECENEĞİYLE ERZURUMDAN EVLERE GÖNDERİYORLAR
15.12.2019
kars bakkaliyesi süzme balı senelerdir aynı değişmez pahalı balları var ama bütçemiz bizim buna uygun ama menunuz saolun emrah bey teşekkür ederiz hayırlı işler dilerim ..ç. kamuran
29.04.2019
Yakup E.
Bu fiyatı görünce baya şüphelenmiştim. Ama Kars Bakkaliyesine güvendiğim için denemek istedim. Yanılmamışım çok güzel bir bal. Tavsiye ederim. Fiyata bakıp şüphelenmeyin derim.
13.01.2019
Hakkı
Aroması gayet güzel. Fiyatı da uygun.
01.08.2018

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Tereyağı

-
₺350,00 / kg

Paket Taze Kaşar

-
₺275,00 / kg

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
₺45,00 / ad