Şekersiz Süzme Bal

44,00 ₺ / kg

Şekersiz süzme çiçek bal olarak adlandırılan balımız Erzurum sınırları içinde Çat ve Hınıs ilçelerimizde yapılan arıcılık sonucunda sizlere sunduğumuz uygun fiyatlı ama lezzetli bir süzme baldır. Tadını ve aromasını bölgedeki bitkilerden alır yaklaşık 6 ay gibi bir sürede arıların kovan içindeki doğal faaliyetiyle başta meydana gelmektedir. Altı ay sonunda peteklerdeki ballar sağım işlemine tabi tutularak ballar süzülür ve süzme balı oluşumunu tamamlar.

  • *
 

Not: Bir paket ürünün ağırlığı 1.000 gramdır.

Buzdolabına koymayınız. Oda sıcaklığında saklayınız. Koruyucu madde olmadığından kristalize olabilir. Bu durumda satın aldığınız balı kabıyla birlikte kaynayan bir suyun içinde bir süre bekletirseniz eski halini alır. Bu süreci hızlandırmak için balı karıştırabilirsiniz

Karakovan süzme bal orta ya gelişi itibariyle mucizevi bir baldır. ilk ortaya çıkması arıların gelişi güzel herhangi bir ağaca kovuğa özgürce yaptıkları hiç bir dış etken olmadan mumsuz oluşan doğal hakiki tabii baldır. Karakovan süzme bal vücudumuza zindelik, güç, kuvvet verir.

Bunun yanısırıra özellikle üst solunum yolları hastalıkların da, enfeksiyonların da (burun,boğaz ,nefes,nefes borusu,bronş yolları, bronşit, akciğere inen solunum yollarında ki rahatsızlıklarda)ciddi bir şekilde iyileştirdiği onardığı tedavi ettirici özelliği bulunduğu başta İngiltere Oxford üniversitesi,bir çok üniversite de balla alakalı tezler ve makaleler yayınlanarak da nu biliginin doğruluğu teyit edilmiştir.

Ve açıklamalara şöyle eklenmiştir; üst solunum yollarında kullanılan antibiyotikler direnç yitirdiğinden ve zararları fazla olduğundan dolayı, balla (kara kovan süzme, karakovanpetek,süzmebal,petek bal,kestane balı,kekik balı,papatya balı)yapılan tedavi hem zararsız hemde1 -2 gün kadar antibiyotiğe göre daha erken çözüm sağlamasına yardımcı olduğu anlaşılmıştır.

Yaklaşık 90 - 100 gram balda 320 -350 kolori bulunmaktadır. Bir tatlı kaşığı balda  ortalama 23 -25 kalori bulunmaktadır.

 Bunların yanısıra magnezyum,çinko,potasyum,fosfor,demir,kalsiyum, C vitamini ve B vitaminleri bulunmaktadır.

Alternatif tıpda uzman; Profösör İbrahim Saraçoğlu,Canan Karatay, Osman Müftüoğlu balın önemini vurgulayarak çeşitli kürler vererek balın önemine vurgu yapmışlardır.

Bal la,karakovan balıyla,süzmesiyle,peteğiyle yapılan araştırmalar ve her gün açığa çıkan yeni bilgiler balın insan ve sağlık üzerindeki etkisini her geçen gün daha önemli kılarak arttırmaktadır.

Özellikle yüksek performans sağlaması, güç kuvvet vermesi, yüksek enerji vermesiyle bilinen bal bir çok hastalıkta kullanılmaktadır.

ÖNEMLİ:1(bir) Yaşından küçük çoçuklara bal yedirilmemesi hususunda uzmanlar hem fikirdir.

 

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

taner
Bal şekerlendi cop oldu.arkasinda durmadilar
15.04.2020
taner
Bal aldim.sekerlendi.firma arkasinda durmadi.kaşar yesillendi hemen.beyaz peynirde cig sütten mis. Kisacasi hepsi çöp oldu.bilginize
15.04.2020
KAHRAMAN S
FİYATINA GÖRE FENA DEĞİL ŞEKER YEMEKTEN İYİDİR KARGO HİZMETİ GÜZEL KAPIDA ÖDEME SECENEĞİYLE ERZURUMDAN EVLERE GÖNDERİYORLAR
15.12.2019
kars bakkaliyesi süzme balı senelerdir aynı değişmez pahalı balları var ama bütçemiz bizim buna uygun ama menunuz saolun emrah bey teşekkür ederiz hayırlı işler dilerim ..ç. kamuran
29.04.2019
Yakup E.
Bu fiyatı görünce baya şüphelenmiştim. Ama Kars Bakkaliyesine güvendiğim için denemek istedim. Yanılmamışım çok güzel bir bal. Tavsiye ederim. Fiyata bakıp şüphelenmeyin derim.
13.01.2019
Hakkı
Aroması gayet güzel. Fiyatı da uygun.
01.08.2018

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Tereyağı

-
60,00 ₺ / kg

Paket Taze Kaşar

-
44,00 ₺ / kg