Şemdinli Süzme Bal 850 Gr

₺600,00 / Kavanoz

Şemdinli Balı; Hakkari ilimizin beş ilçesinden biri olan Şemdinli ilçemizden ismini almıştır. Bölge gerek ulaşım gerekse terör gibi sebeplerden dolayı bakir kalmış bir bölgedir. Bu özellikler her ne kadar olumsuz şartlar oluştursa da, Organik ve doğal bal yapımı için bir  o kadar gerekli şartları sağlamaktadır. Yerleşim yerlerinden, arabadan, egzozdan, insalsal faktörlerden uzak olan bu kırsal kesimde yapılan arıcılıkla, üretilen bal da, organik şartlarda üretilen bal mührünü alıyor. Özellikle çiçek çeşitliliği açısından zengin olan bölge aromatik Şemdinli Yayla Balı, Şemdinli Süzme Bal ve Şemdinli Karakovan diye adlandırılarak namı gün geçtikçe artan bir trend yakalıyor. Şemdinli Balı, C vitamini, kalsiyum, demir, fosfat, sodyum, klorür, potasyum, magnezyum, B1, B2, B3, B5, B6 vitaminleri içerir. Bal, anti-bakteriyel özelliklere sahiptir, bu yüzden geleneksel ilaçlarda, kürlerde, karışımlarda doğal bir antiseptik olarak kullanılmaktadır. Arıların özgürce dolaşarak konduğu, Scilla (Sümbülcük) , Geven ve çeşitleri, Küçük dikensi ve büyük dikensi bir çok kışı kar altında geçirmiş bitki ve çiçek türünün aroma ve özlerini alan ballar Türkiye'nin her yerine kargo imkanı ile gönderilmektedir.

 

Not: Bir Kavanoz ürün ağırlığı 850gr dır.

Buzdolabına koymayınız. Oda sıcaklığında saklayınız. Koruyucu madde olmadığından kristalize olabilir. Bu durumda satın aldığınız balı kabıyla birlikte kaynayan bir suyun içinde bir süre bekletirseniz eski halini alır. Bu süreci hızlandırmak için balı karıştırabilirsiniz

Karakovan süzme bal orta ya gelişi itibariyle mucizevi bir baldır. ilk ortaya çıkması arıların gelişi güzel herhangi bir ağaca kovuğa özgürce yaptıkları hiç bir dış etken olmadan mumsuz oluşan doğal hakiki tabii baldır. Karakovan süzme bal vücudumuza zindelik, güç, kuvvet verir.

Bunun yanısırıra özellikle üst solunum yolları hastalıkların da, enfeksiyonların da (burun,boğaz ,nefes,nefes borusu,bronş yolları, bronşit, akciğere inen solunum yollarında ki rahatsızlıklarda)ciddi bir şekilde iyileştirdiği onardığı tedavi ettirici özelliği bulunduğu başta İngiltere Oxford üniversitesi,bir çok üniversite de balla alakalı tezler ve makaleler yayınlanarak da nu biliginin doğruluğu teyit edilmiştir.

Ve açıklamalara şöyle eklenmiştir; üst solunum yollarında kullanılan antibiyotikler direnç yitirdiğinden ve zararları fazla olduğundan dolayı, balla (kara kovan süzme, karakovanpetek,süzmebal,petek bal,kestane balı,kekik balı,papatya balı)yapılan tedavi hem zararsız hemde1 -2 gün kadar antibiyotiğe göre daha erken çözüm sağlamasına yardımcı olduğu anlaşılmıştır.

Yaklaşık 90 - 100 gram balda 320 -350 kolori bulunmaktadır. Bir tatlı kaşığı balda  ortalama 23 -25 kalori bulunmaktadır.

 Bunların yanısıra magnezyum,çinko,potasyum,fosfor,demir,kalsiyum, C vitamini ve B vitaminleri bulunmaktadır.

Alternatif tıpda uzman; Profösör İbrahim Saraçoğlu,Canan Karatay, Osman Müftüoğlu balın önemini vurgulayarak çeşitli kürler vererek balın önemine vurgu yapmışlardır.

Bal la,karakovan balıyla,süzmesiyle,peteğiyle yapılan araştırmalar ve her gün açığa çıkan yeni bilgiler balın insan ve sağlık üzerindeki etkisini her geçen gün daha önemli kılarak arttırmaktadır.

Özellikle yüksek performans sağlaması, güç kuvvet vermesi, yüksek enerji vermesiyle bilinen bal bir çok hastalıkta kullanılmaktadır.

ÖNEMLİ:1(bir) Yaşından küçük çoçuklara bal yedirilmemesi hususunda uzmanlar hem fikirdir.

 

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

ömer
bir nedenden dolayı balı iade etmek istedim satıcı sağolsun talebimi kabul etti. iade bal henüz eline ulaşmamışken balın yerine istediğim ürünü hemen kargoladı. 5 yıldızı kendisine veriyorum güvenilir dürüst bir tacir
10.08.2021
Mehmet Ali
tek kelimeyle harika. tadı ve kokusu çok güzel. farklı bir yöreye ait olduğu çok belli
24.07.2020
NALAN A.
BENİM SÜZME BALDA FAVORİM BU ÇEŞİTLİ YÖRELERİN MEVCUT BALLARI AMA BUNUN AROMASI BENİM HOŞUMA ÇOK GİDİYOR. KARS BAKKALİYESİ İNŞALLHA BU BALI BOZMAZ
01.07.2020
Mehmet Ali
Tadı ve kokusu kötü bir bal . Cocuklar yiyemiyor . Cok hızlı kristalleşti.
04.05.2020
YADİGAR L.
ABARTMADAN YAZIYORUM BU AROMA YI BULMAK ÇOK ZOR HARİKA KESİNLİLLE DENEYİN ARKADAŞLAR HAKKARİ ŞEMDİNLİ SÜZME BAL DİYE GEÇİYOR İSMİ TEKRAR EDİYORUM DENEYİNNN
03.02.2020
Tahsin P
Aroması harika ama bu fiyata şekersiz bal olmaz diye firmayı aradım emin olmak istedim anında whatsapp tan analiz raporunu gönderdiler. Teşekkürler
22.01.2019
Serdar T.
Bal çok iyi fiyatıda uygun teşekkür ederim
06.11.2017

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Yıllanmış Eski Kaşar

-

Normal Fiyat : ₺450,00

₺425,00 / kg

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
₺45,00 / ad

Tereyağı

-
₺350,00 / kg