Sepet Karakovan Balı (Tabak)

₺480,00 / kg

Doğal mum (Karakovan) şekersiz petek çiçek balı Karakovan kestane, kavak, gürgen vb ağaçların içleri boşaltılarak hazırlanan kovan şeklidir.Kara-kovan petel bal, bu kovanlardan çıkan karakovan petek (dalak) lere denir. Zengin bitki örtüsün de arılar katkısız bir şekilde tabiri caizse kendi kafalarına göre yaptıkları baldır Karakovan. Çok önemli bir lezzet,besin, şifa ve koruyucu özelliği vardır. Kendi kovanlarımızdan elde ettiğimiz bu bal kış aylarında arılara bal yedirilerek tamamen şekersiz bal üretimi zincirini tamamlamamızı sağlamaktadır.. Bunun yanı sıra bölge kırsaldır ve diken, geven, kekik bitkilerinin etkisi altındadır. Protein ve Enzim deposu olan Karakovan büyük bir antitoksidandır. Bilimsel olarak da açıklanan bir çok hastalığa çare ve şifa olan bal doğru tüketilmeli ve gerçek üreticiden alınmalıdır. Kars Bakkaliyesi Karakovan Petek bal 90 -110 gramında yaklaşık 325-350 kalori içermekle beraber kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum ve B vitaminleri gibi daha bir çok vitamini içinde barındırmaktadır. Yaklaşık 6 ay içinde karanlık kovanlarda üretilir. Arıların bölgemizde 1001 çiçekli bitkili olan Hınıs ilçemizde 2000 le 3000 rakımlı dağlarına milyonlarca kez gidip gelmesiyle ortaya çıkan çok kaliteli bir Kara kovan balıdır. lezzet ve şifa kaynağıdır. Kara veya siyah denilmesi balın rengiyle alakalı değildir. Kovanın yapılış ve üretimde ki iç ortam rengidir. Sarı, koyu sarı,açık sarı,kahverengi ve koyu kahverengi renklerde olabilir. Önemli!!! 1yaşından küçük çoçuklara yedirilmemelidir. Kars Bakkaliyesi Erzurum Karakovan bal yuvarlak tabaklara koyularak gönderim sağlanmakta ve Ülkemizin her yerine kargo yapılmaktadır.

 

Not: Bu ürün tartılarak satılır. Yaklaşık 600,00 TL dir. Bir tabak ağırlığı 1.100 ile 1.400 gr arasında değişebilir.

Karakovan Sepet Balı ürünümüz Hınıs/Erzurum yöresine aittir. Arıya yaz-kış şeker verilmemiştir. Tamamen şekersiz bir baldır. Mumu doğaldır, arı peteğini kendisi yapmıştır yani karakovandır, bu nedenle petek ağızda erimektedir. Hınıs yöresi kurak bir bölge olduğundan arıların meyve ağaçlarına ulaşıp şeker alma ihtimalleri dahi yoktur. Bu ürünümüz çerçevesi (çıta) ile birlikte satışa sunulmuştur. Sitemizde satışa sunulan Sepet Karakovan Balı (Çerçeve) ile aynı üründür. Farklı olarak satışa sunulmalarının nedeni birinin çerçeve halinde diğerinin ise çerçeveden kesilerek tabağa konmasıdır.

 

Bal gibi istismara açık ve çok çeşitlilik gösteren bir üründe Kars Bakkaliyesi olarak ürünlerimiz hakkında tüm bilgileri sizlere sunmaktayız. Bal çeşitlerimiz hakkında her türlü sorunuzu sağ alt köşede bulunan canlı destek hattımızdan sorabiliirsiniz.

Karakovan süzme bal orta ya gelişi itibariyle mucizevi bir baldır. ilk ortaya çıkması arıların gelişi güzel herhangi bir ağaca kovuğa özgürce yaptıkları hiç bir dış etken olmadan mumsuz oluşan doğal hakiki tabii baldır. Karakovan süzme bal vücudumuza zindelik, güç, kuvvet verir.

Bunun yanısırıra özellikle üst solunum yolları hastalıkların da, enfeksiyonların da (burun,boğaz ,nefes,nefes borusu,bronş yolları, bronşit, akciğere inen solunum yollarında ki rahatsızlıklarda)ciddi bir şekilde iyileştirdiği onardığı tedavi ettirici özelliği bulunduğu başta İngiltere Oxford üniversitesi,bir çok üniversite de balla alakalı tezler ve makaleler yayınlanarak da nu biliginin doğruluğu teyit edilmiştir.

Ve açıklamalara şöyle eklenmiştir; üst solunum yollarında kullanılan antibiyotikler direnç yitirdiğinden ve zararları fazla olduğundan dolayı, balla (kara kovan süzme, karakovanpetek,süzmebal,petek bal,kestane balı,kekik balı,papatya balı)yapılan tedavi hem zararsız hemde1 -2 gün kadar antibiyotiğe göre daha erken çözüm sağlamasına yardımcı olduğu anlaşılmıştır.

Yaklaşık 90 - 100 gram balda 320 -350 kolori bulunmaktadır. Bir tatlı kaşığı balda  ortalama 23 -25 kalori bulunmaktadır.

 Bunların yanısıra magnezyum,çinko,potasyum,fosfor,demir,kalsiyum, C vitamini ve B vitaminleri bulunmaktadır.

Alternatif tıpda uzman; Profösör İbrahim Saraçoğlu,Canan Karatay, Osman Müftüoğlu balın önemini vurgulayarak çeşitli kürler vererek balın önemine vurgu yapmışlardır.

Bal la,karakovan balıyla,süzmesiyle,peteğiyle yapılan araştırmalar ve her gün açığa çıkan yeni bilgiler balın insan ve sağlık üzerindeki etkisini her geçen gün daha önemli kılarak arttırmaktadır.

Özellikle yüksek performans sağlaması, güç kuvvet vermesi, yüksek enerji vermesiyle bilinen bal bir çok hastalıkta kullanılmaktadır.

ÖNEMLİ:1(bir) Yaşından küçük çoçuklara bal yedirilmemesi hususunda uzmanlar hem fikirdir.

 

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

zülküf s
kapıda ödeme sistemi ile yolladılar biraz geç geldi 3 güne ama bal gercekten güzel bak
03.02.2020
BURAK T.
DENEYİN DERİM BİRAZ PAHALI AMA DENEYİN ANLAYACAKSINIZ GERÇEK BAL NASIL OLUR BÖYLE OLUR DİYECEKSİNİZ
10.11.2019
Murat B.
bala diyecek laf yok mükemmel ama şu ekonomik krizde bu fiyat nedir abicim balda mı yemiyelim
23.09.2019
İbrahim
Sepet karakovanın hastasıyız da biraz daha uygun fiyatlı olsa keşke. Yinede güvenerek yediğimiz bir bal olduğunu bilmek güzel
16.06.2019
Nejdet Z
Valla fiyata bakınca yatırımlık mesele gibi görünsede bal yemek için harika bir bal doğal mumsuz özel bir bal kargoyu bedava yolladılar kapıda ödeme sistemi ile.
26.03.2018

Buzdolabına koymayınız. Oda sıcaklığında saklayınız. Koruyucu madde olmadığından kristalize olabilir

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Yıllanmış Eski Kaşar

Normal Fiyat : ₺410,00

₺395,00 / kg

Ev Ketesi

-
₺22,50 / ad

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
₺40,00 / ad