Süt Ürünleri

Grid Liste

 1. ₺66,00
  Doğal, Tuzsuz, Kokusuz, Katkısız, kahvaltılık, yemeklik, Organik Sütlerle, Geleneksel Yöntemlerle, Tereyağı çeşitlerindendir. El değmeden, geleneksel yöntemlerle üretilen tereyağı yaklaşık 1kg tereyağı için 15 kg ile 18 kg arası sütün işlenmesiyle üretilmektedir. Yemeklerinizin, Kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olacaktır. Erzurum Kars Bakkaliyesi, Tereyağı yüksek rakımdaki dağ ve yaylalarda otlatılan büyük baş hayvanların PH değeri yüksek sütlerinden elde edilmektedir. Organik ve katkısız olması şartıyla sağlıklı beslenme ve diyet listelerinde yer alan tereyağının faydaları saymakla bitmez. Özellikle içinde bulunan A, E, K, vitaminleri sağlığımız için önemli rol oynamaktadır. Lütfen Tereyağının faydaları kısmında yazılan açıklamaları okuyunuz. Erzurum Kars Bakkaliyesinde kolayca vereceğiniz tereyağı ve teryağı çeşitleri siparişleriniz, toptan ve perakende olarak hızlı kargo imkanı strafor koli ve buz akü ile gönderilmektedir. Uygun şartlarda yapılmayan ucuz tereyağı çeşitlerindeki katkı, margarin ve soya gibi karışımlarla yapılan tereyağları sağlık açısından zararlıdır. Erzurum Kars Bakkaliyesinden aldığınız tereyağ ı Tarım il Müdürlüğümüzce aylık denetimlerden geçerek sofralarınıza gelmektedir.
 2. ₺82,00
  Erzurum Kars Bakkaliyesi Eritilmiş tuzsuz doğal sade yağ; erzurum gerek coğrafi konumu, gerek rakımı, gerekse iklim yönüyle süt ve süt ürünleri yapmaya, kaliteli süt üretmeye ve bu kaliteli sütlerden kaliteli, hakiki tereyağı üretmeye uygun bir bölgedir. Yüksek rakım ve bu yüksek rakımdaki otların kış boyu kar altında kalması da mineral bakımından zenginleşmesini sağlamaktadır. Bu bölgede yapılan Tereyağı , Köy Tereyağı, Mayıs Tereyağı, Mandıra Tereyağı, Erzurum Tereyağı, Kars Tereyağı, Yayık Tereyağı, sade yağ , eritilmiş tere yağı isimler alarak sofralarda yerini almıştır. Erzurum Kars Bakkaliyesi Eritilmiş tuzsuz doğal, Sade yağ, sade yağ nedir, sade yağ yapılışı gibi soruların cevabı, tereyağının kısık ateşte uzun süre eritilerek saf hele, sade hale getirilmiş halidir. 1kg sade yağ için yaklaşık 18 kg süt işlenmektedir. Yüksek oranda K ve A vitaminleri içermektedir. Özellikle yemeklerinize katacağı lezzetle müdavimi olacağınız harika bir lezzettir. Kargo imkanı ile Türkiye nin her yerine sade yağ strafor koli ve buz aküsüyle gönderilmektedir.
 3. ₺70,00
  Erzurum Kars Bakkaliyesi Köy Tereyağı; Erzurum yöresine ait Köy Yapımı Tereyağıdır. Erzurum gerek coğrafi konumu, gerek rakımı, gerekse iklim yönüyle süt ve süt ürünleri yapmaya, kaliteli süt üretmeye ve bu kaliteli sütlerden kaliteli, hakiki tereyağı üretmeye uygun bir bölgedir. Yüksek rakım ve bu yüksek rakımdaki otların kış boyu kar altında kalması da mineral bakımından zenginleşmesini sağlamaktadır. Bu bölgede yapılan Tereyağı , Köy Tereyağı, Mayıs Tereyağı, Mandıra Tereyağı, Erzurum Tereyağı, Kars Tereyağı, Yayık Tereyağı isimler alarak sofralarda yerini almıştır. Erzurum Merkez köyleri başta olmak üzere İspir, Hasankale, Köprüköy, Hınıs, Karaçoban, Karayazı, Aşkale, Ilıca ,Çat, Narman, Oltu, Olur köy ve ilçelerinde geleneksel olarak yapılan tereyağlarıdır. Tereyağı sağlık açısından önemli rol oynayan bir yağdır. Tereyağı bol miktarda kalsiyum ve protein içermektedir, bununla beraber A vitamini E vitamini ve K vitamini başta olmak üzere bir çok faydalı vitamini barındırmaktadır. Ehil olmayan güven sağlamayan steril ortamda yapılmayan elden satılan yağlar, fiyatı ucuz olan tereyağları alınmamalı tüketilmemelidir. Alış veriş yaparken Tarım Gıda ve Hayvancılık bakanlığı onaylı ürünler alınmalıdır. Çünkü rutin olarak denetim ve analiz numuneleri alan Bakanlık ve İl Müdürlükleri olası sahte ve katkılı ürün satmanın önüne geçmektedir. Erzurum Kars Bakkaliyesi n den alacağınız köy tere yağı numune alınarak denetimleri gerçekleştirilen ve bu denetimlerde hiç bir katkı, boya, aroma içermediği anlaşılan doğal hakiki tereyağıdır. Rahat ve güvenle alış veriş yapabilirsiniz. Kargo imkanı, strafor koli ve buz aküsüyle Türkiye nin her yerine gönderilmektedir.
 4. ₺50,00
  Erzurum Kars Bakkaliyesi Kahvaltılık Taze Kaymak veya Erzurum Kars Bakkaliyesi yaş kaymak olarak adlandırılmaktadır. Kahvaltılarda bal veya peynir eşliğinde lezzete lezzet katan süt kaymağıdır. Yerel olarak süt yüzü de denilmektedir. Hızlı ve strafor koli ile Türkiye nin her tarafına gönderim imkanı ile Erzurum Kars Bakkaliyesi Taze Kaymak sofralarınızda yerini almayı bekliyor.
 5. ₺60,00
  Erzurum Kars Bakkaliyesi üretimi Tamamen Katkısız, Tuzsuz, yemeklik ve kahvaltılık tereyağı çeşididir. Besicilikte ve büyük baş hayvan yetiştiriciliğinde ülkemizin en önemli bölgesi Doğu Anadolu Bölgesin de üretilmektedir. Erzurum Kars Bakkaliyesi taze tereyağı, tuzsuz tereyağı, kahvaltılık tereyağı, doğal tereyağı çeşitleri; Erzurum un yüksek rakımlı yaylalarında otlatılan büyük baş hayvanların organik sütünden elde edilen tereyağıdır. Tereyağı bol miktarda kalsiyum ve protein içermektedir, bununla beraber A vitamini E vitamini ve K vitamini başta olmak üzere bir çok faydalı vitamini barındırmaktadır. Tereyağı Özellikle yüksek rakımda ki bölgeye ait bitki ve çiçeklerin öz ve aromalarıyla harmanlanan kokusuna ve lezzetine tat katan Erzurum Kars Bakkaliyesi taze, tuzsuz, kahvaltılık, doğal mandıra tereyağı nın en büyük ve en belirgin özellikleri arasında yemeklere verdiği o eşsiz lezzet, koku ve aroma başta gelmektedir. En başta şunu söylemek gerekir ki tereyağı sarı veya koyu sarı renkte olmalı bilgisi yanlıştır, gerçeği yansıtmamaktadır. Tereyağı yılın 1 veya 2 ayı hariç (mayıs - Haziran ) sarı renkte olmaz . Tüketicilerin sarı renk tereyağında ısrar etmeleri bir çok üreticiyi gıda boyası, renklendirici ve katkı katarak yağı sarı gösterme çabasına sokmuştur. Bu yanlış bilgi sonucunda maalesef saf ve doğal tere yağı yapımı yerini katkılı , boyalı, esanslı doğal olmayan tereyağı yapımına ve satışına yönlendirmiştir. Sahte merdiven altında yapılan üretimlerde , soya ve margarin karıştırılarak yağın hem kimyasının bozulması hem de sağlıksız olması ama bunun yanı sıra ucuz olması sahte tereyağı üretimini arttırmıştır. Tereyağı alırken özellikle ucuz fiyatı olan tereyağı çeşitlerinden uzak durulmalıdır. Çünkü 1 kg tereyağı yapmak için yaklaşık 15 kg süt işlenmektedir. Erzurum Kars Bakkaliyesi taze tuzsuz kahvaltılık doğal mandıra tereyağı hiç bir şekilde katkı ve katkı maddesi, gıda boyası, esans aroması katılmadan siz tüketicilere ve 1947 den beri müşterilerimize sunduğumuz güvenle ve lezzetle, keyif alarak gerek kahvaltılarınızda gerek yemeklerinizde tüketebileceğiniz tereyağıdır. Rutin olarak Erzurum Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü nün yaptığı denetim ve numune alma, inceleme işlemlerinde 1947 den buyana hiç bir problem yaşanmadığını istenildiği zaman bu belgeleri tüketicilere sunabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu arada ısrarla belirtmek isteriz ki hakiki doğal tereyağı eritildiği takdirde tortu bırakır, bu hakiki doğal tereyağının özellikleri arasındadır. Erzurum, Kars Bakkaliyesi Mandıra Tereyağı toplanan yüksek ph lı sütlerin mandırada steril bir ortamda yapılan tereyağıdır. Güvenle tüketebileceğiniz Tereyağımız rutin olarak Erzurum Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce denetimi ve analizi yapılmaktadır. Güvenle ailece tüketebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Tereyağı mız hızlı kargo ve strafor koli ve buz akü ile ile Türkiye nin her tarafına soğuk zincirle toptan veya perakende sağlıklı tereyağı çeşitleri gönderilmektedir.
 6. ₺77,00
  Erzurum İspir ilçemizin yerel ve yöresel nefis lezzetlerinden olan Kuru Kaymak tandırda sütün 10 saati aşkın bir sürede beklemesiyle oluşan çok lezzetli bir üründür. Yüzde yüz sütten oluşan Kuru Kaymak balın vazgeçilmez katığıdır. Balla beraber yenen bu ürünü ilk defa tadıyorsanız çok geç kalmışım hissini uyandıracak olan Kars Bakkaliyesi Erzurum İspir Kuru Kaymak saf, doğal, katkısız bir üründür. Bunun yanı sıra derin dondurucuda muhafaza ederek tüketebilirsiniz. Strafor kutu ve buz aküyle gönderimini yaptığımız Kuru Kaymak ülkemizin her yerine gönderilmektedir. Besin değeri çok yüksek olup ayrıca enerji deposudur. İspir ilçemizde yapıldığı köyler başlıca Öztoprak köyü, Kenasor köyü, Zeyrek, Kompur köyü, Salaçor köyü, Koç köyü, Özlüce Köyü, Devedağı, Duru Köy, Ahpirik bunlardan bazılarıdır. Haftalık ve taze olarak gelen bu ürün siz değerli müşterilerimizle buluşmayı bekliyor.
 7. ₺75,00
  Mayıs sütünden yapılan, sarı renkli, leziz Erzurum tereyağı.

Grid Liste