Tereyağı

49,00 ₺ / kg

Taze tuzsuz kahvaltılık doğal tereyağı

 

Not: Bir kalıp ürünün ağırlığı 1.000 gramdır.

Tere Yağı Nasıl Yapılır? Taze inek sütü filtrelenir ve kaymağı alınır. Alınan kaymak en az bir iki gün dinlendirildikten sonra yayıklarda veya hamur yoğurma makinalarında kıvamı tutuncaya kadar yayıklanır ve tereyeğı elde edilir. Bu işlemlerin tamamı hijyenik ortamlarda yapılır. Ve hiçbir katkı maddesi kullanılmaz. Mayıs haziran aylarında alınan sütten üretilen tereyağı (ineklerin yeşillikte otlaması sebebiyle) daha sarı renkte ve daha yoğun kokuda olur. İncelediğiniz ürün taze tereyağıdır. Taze tereyağı tazeleğinden dolayı margarine benzetilebilir. Fakat tereyağı eritildiğinde köpürür, margarin köpürmez. Bir yağın tereyağı olup olmadığı bu yöntemle kolayca anlaşılabilir. Daha yoğun koku, tat ve renk yakalanmak istenirse Erimiş Sade Yağ tercih edilmelidir. 1 kg tereyağı üretmek için ortalama 18 kg süt kullanılmaktadır. Sütün kg fiyatı düşünüldüğünde gerçek tereyağının fiyatı da yaklaşık olarak ortaya çıkacaktır. 

Buzdolabında veya derin dondurucuda saklayınız. Kurumaması için streç filmle kaplayabilirsiniz. Koruyucu madde içermediğinden uzun süre bekleyince küflenebilir.

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

Çok Lezzetli - From: Enis
Kalite
Ben uzun yıllardır Kars Bakkaliye'sinden tereyağı alıyorum. Çok lezzetli. Tabi önceden bir tereyağı 15 liralardaydı. son yıllarda 20-22-25 diye arttı. Keşke artık fiyatı artmasa, 25 Lira olmuş, daha fazla artarsa artık alınamaz hale gelir.
(Tarih:28.6.2017 13:08)
Vasat - From: Beste
Kalite
Pek tereyağı gibi degil margarin tadı var
(Tarih:12.8.2018 21:54)

  1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Kalite

Yorum yazın

Hem kahvaltı sofralarında hemde yemeklerde tercih edilebilir.

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Eski Kaşar

45,00 ₺ / kg

Ev Ketesi

-
5,00 ₺ / ad

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
7,00 ₺ / 10 ad