Toz Propolis

₺250,00 / ad

Erzurum Kars Bakkaliyesi Propolisi; Propolis arıların bitkilerin tomurcuk ve gövdelerinden topladığı reçineye benzeyen maddeleri işlemesiyle ürettikleri bir arı ürünüdür. Arılar propolisi kovanı mikro-organizmalara ve dış etkenlere karşı korumak için kovandaki çatlakları propolis ile onarmak için üretir. Bunu üretirken arılar çoğunlukla kavak ve çamgillerin reçinelerini kullanır. Yani propolis bir nevi kavak ve çam ağacından da alınan maddelerle arı salgılarıyla oluşan bir birleşendir de diyebiliriz. Araştırmacılar son yıllarda bilimsel çalışmalara da konu olduğunu ve bilim dünyasının da ilgisini çeken “Propolisin bağışıklık sistemini güçlendirici, mikropları öldürücü, karaciğeri koruyucu, uçuk, soğuk algınlığı, romatizmal hastalıklar ve kanser gibi birçok hastalıkta tedaviyi destekleyici ve koruyucu etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Kalp damar sistemi, astım, bronşit ve göz sağlığı üzerine koruyucu etkileri vardır” diyiyor yapılan tüm araştırmalar. Bu araştırmalar gösteriyor ki propolis hayatımızın her safhasında tüketebileceğimiz hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı mücadele gücü olan bir doğa mucizesidir. Erzurum Kars Bakkaliyesi Propolisi toptan ve perakende olarak Türkiye'nin her yerine kargo imkanı ile gönderilmektedir.

 

Not: Bir şişe ürünün ağırlığı 20 gramdır.

Propolis, arıların bitkilerden ürettiği ve kovan içi temizlikte ve kovanın yalıtımında kullandıkları bir maddedir. Kovanda bakteri ve mantar oluşmasını engeller. Antibakteriyeldir. Mumyalama işleminde kullanılır.

Nem almayan kuru yerde saklayınız.

  • Mikrop kırıcı, iltihap gidericidir.
  • Bağışıklık sistemini destekler Propolisin düzenli olarak kullanımının sindirim ve dolaşım sisteminde ve de tüm vücuttaki patojenlere karşı etkin bir koruma sağladığı tespit edilmiştir
  • Akne ve uçuk için haricen kullanılır
  • Mikroptan arındırıcı, bakteri üremesini durdurucu, iltihap giderici, mantarlara karşı etkili ve kas gevşetici etkileri vardır.
  • Deri enfeksiyonlarını giderir.
  • Ağız yarasının (Aft) üzerinde bekletildiğinde iyileşmesini hızlandırır.
  • Deride oluşan sivilce ve mantarın üzerinde bekletilirse giderilmesine yardımcı olur.
Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

Ulku
Sürekli alıyorum.  Bal ile karıştırıp hem çocuklar hemde kendimiz tüketiyoruz.  Boğazda yanma başlarsa veya enfeksiyon belirtisi varsa hemen gerilemesine yardımcı oluyor. Üründen memnunuz.
08.11.2021
Elyo
Uzun süredir ayak ve ellerimde siğiller vardı, ne yapsam geçmedi, toz propolis ve süzme bal ile karıştırdım ve Kars Bakkalesiyesinin tavsiyesine uyarak her sabah aç karnıma yedim 10 gün içinde siğillerden eser kalmadı, sağolasın Kars Bakkaliyesi
21.12.2020
Nebahat D.
Evet oğuzhan bey kanser hastalıklarına iyi geliyor. Biz sürekli alıyoruz. Uzun süre kullandıktan sonra doktor sonuçların iyiye gittiğini söyledi. Ne kullanıyorsanız devam edin dedi. Ama orjinalini bulmanız gerek bu konuda da kars bakkaliyesinden yıllardır alışveriş yapıyoruz ve güveniyoruz. Teşekkür ederiz hayırlı işler
19.02.2020
Oğuzhan A.
Kanser hastalığına iyi geldiğini duydum umarım işe yarar.
17.12.2019
Baha T.
İltihaplı hastalığınız veya yaranız varsa sürün yiyin. İyi geliyor. Ben ilaç kullanmıyorum.
13.05.2019

Sade olarak kullanımı zordur. Dozunun ayarlanması için süzme bal ile karıştırılması daha uygun olur. Bir kg bal ile bir şişe (20gr) propolis karıştırılıp sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı tüketebilirsiniz.

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Polen

-
₺85,00 / ad

Yıllanmış Eski Kaşar

Normal Fiyat : ₺410,00

₺395,00 / kg

Eski Kaşar

₺356,00 / kg