Tulum Peynir (Bidon)

₺355,00 / kg

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzeti Kars Bakkaliyesi Erzincan tulum peyniri diğer adıyla Erzincan Kemah Yayla Tulum Peyniri. Erzincan yaylalarının koyun sütünden yapılan aroması ve lezzeti harika tulum peyniridir. Erzurum Kars Bakkaliyesi, Erzincan Kemah Yayla Tulum Peyniri dinlenmesini ve olgunlaştırma sürecini tamamlayan ve damağınızda iz bırakacak bir lezzettir. 100 gramında yaklaşık olarak 28 gram protein içermektedir. bir kalsiyum deposu olup diş ve kemik sağlığına faydalıdır. Erzincan Tulum peyniri yaklaşık 1 Kg lık bidonlarda satılmaktadır. Tulum Peynirimiz kargo ile Türkiye nin her yerine soğuk zincirle gönderilmektedir.

 

Not: Bir bidon ürünün ağırlığı 1.000 gramdır.

Erzincan Tulum Peyniri Nasıl Yapılır? Öncellikle adetten olduğu üzere tulum peynirinin resmi gazetede tanımının ne şekilde yapıldığına bakalım. 08.02.2015 tarih ve 29261 sayılı Resmi Gazetede Türk Gıda Kodeksi Peynir Tebliği yayınlanmış olup tulum peyniri şu şekilde tarif edilmiştir; "Hammaddenin peynir mayası kullanılarak pıhtılaştırılması ile elde edilen telemenin fermantasyonunu takiben ufalanıp tuzlanması, daha sonra gıdaya temasa uygun bir ambalaj malzemesine veya deri tulumlara (Deri tulumlar her türlü zoonoz enfeksiyondan ari, peynire ağır metal ve yabancı madde bulaşması yapmayacak şekilde temiz ve kuru olur.) sıkıca basılarak üretilen ve olgunlaştırıldıktan sonra piyasaya arz edilen çeşidine özgü karakteristik özellikler gösteren peynir." Şimdide geleneksel tanımına bir göz atalım; bahar aylarında Erzurum yaylalarında binbir çeşit ot ile beslenen koyunların taze sütü mayalandıktan (şirden maya kullanılmaktadır) sonra ilk süzgeçleme işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında ezilip tuzlanır ve uygun torbalarda yaklaşık on gün boyunca dinlendirilerek ikinci süzgeçleme işlemide gerçekleştirilmiş olur. Yarı hazır hale gelen tulum peyniri üçüncü ve son süzdürülme işlemi için bir hafta boyunca yeniden torbalarda dinlendirilir. Olgunlaşan peynir bidonlara basılır, soğuk hava depolarında iki ay bekletilir ve bu sürecin sonunda tüketime hazır hale gelmiş olur. Kars Bakkaliyesi'nde satışa sunulan tulum peynirleri son derece hijyenik koşullarda ve ilgili tebliğlere uygun üretilmektedir. Erzurum'da üretilen tulum peynirimiz lezzeti ile müşterilerimizin beğenisini kazanarak uzun yıllardır en çok tutulan ürünlerimiz sıralamasında en üstlerde yer almaktadır. Öyle ki ünü Erzurum sınırlarını aşan Tulum Peynirimizi tatmak için ünlü gurme Artun Ünsal 2010 yılında mağazamızı ziyaret etmiş  ve beğenisini Posta gazetesindeki köşesinde dile getirmiştir. İlgili yazıya göz atmak için lütfen tıklayınız. Artun Ünsal, 2015 yılında yeniden mağazamızı ziyaret ederek tulum peynirimize bu kez de NTV için hazırlamış olduğu yemek programında yer ver vermiştir. Tulum peynirimiz mağazamızda iki türlü satışa sunulmuştur. Birincisi incelemekte olduğunuz 1 kg lık bidonlara basılmış olanı, ikincisi ise büyük bidonlardan kesilerek daha az gramajlı olarak vakumlu paketlerde satışa sunulan çeşididir. Büyük bidondan kesilerek vakumlu pakette satışa sunulan ürünümüzü incelemek için lütfen tıklayınız. İki ürünümüzde birbirinden farksız, aynı lezzete sahiptir.

Buzdolabı veya derin dondurucuda saklayınız. Kurumaması için streç filmle kaplayabilirsiniz. Koruyucu madde içermediğinden uzun süre bekleyince küflenebilir. 15 günden fazla sürede tüketecekseniz derin dondurucuda saklamanız tavsiye edilir. Hava ile temas etmediği sürece buzdolabında saklanabilir.

Kendi yorumunuzu yazın

Mevcut değerlendirmeler

Fatma
Yediğim en lezzetli tulum peynirlerinden. İnşallah kalitenizi hiç bozmazsınız
24.01.2023
Elif
Koyun kokusu var mi peynirde, eğer kokuyorsa yiyemiyoruz ,ona göre sipariş edeceğim
20.03.2022
ZEYNEP
Ayrıca tulum peynirini çok severim ama bu yediğim en iyi en leziz tulum peyniri. Teşekkürler. TÜm ilginiz, kargodaki özeniniz için. Ürünler Erzurumdan İstanbula sapasağlam hatta epeyce soğuk şekilde ulaştı.
23.10.2021
Sümeyye
Ürün gerçekten çok güzel. Güvenerek alabilirsiniz. Ayrıca Kars bakkaliyesi çalışanlarına da özenli paketleme için tşk ederiz.
31.03.2021
Ebru
Gerçekten çok beğendim daha önceki alışverişinmde tulumu denememistim eski kaşar tereyağ taze kasar ve Ezine almıştım onlarda çok güzeldi tulum peynirde favorim oldu tskler harika paketleme içinde
28.03.2021
Zeki Evren
Ürün 2 gunde ulaştı ve cok lezzetli kesinlikle tavsiye ediyorum
04.03.2021
Emre
Tam istediğimiz tat, çok güzel.
28.01.2021
Nihan
Hakikaten muhteşem bir tadı var
20.01.2021
ZÜLEYHA
Gerçekten lezzetli uzun zamandır arayıp bulamadığım lezzet. Teşekkürler
25.12.2020
Ce
Tulum peyniri geldiğinde nasıl bitireceğiz diye düşünürken, hemen bitiverdi. Nefisti.
02.11.2020
SERHAT Z.
TULUM U DEĞİŞTİRMİŞSİN YAZMAYACAKTIM AMA GERÇEKTEN SİZ BU İŞİ HAKKIYLA YAPIYOSUNUZÖBÜR TULUM GELDİ ACIMA TADI VARDI BELKİ BANA BÖYLE GELDİ DİYE BİRDE SİZDEN HİÇ KÖTÜ MAL ALMADIM DİYE ARAYIP SÖYLEMEDİM SONRAKİ SİPARİŞİMDE TEKRAR TULUM PEYNİRİ SİPAR ETTİM HEM DEĞİŞMİŞ HEMDE ŞİMDİYE KADAR ALDIĞIM EN GÜZEL TULUM PEYNİRİNİ YEDİM BRAVO KARSBAKKALİYESİ
27.06.2020
Öner
Harika.2. Siparişimi verdim şimdi.
13.04.2020
EROL
Çekinerek ilk defa alış-veriş yaptım.Peynir harika bundan sonra yöresel ürünleri ihtiyaç  oldukça bu siteden alacağım
28.03.2020
MEDET A.
ŞAVAK DER GEÇERİM.AMA BUNLAR NİYE DERİYE BASILMIYOR ARTIK
01.02.2020
Sevilay
Aldığım tulum peyniri in tadı gerçekten çok kötü. Acımış, çok pişman oldum
16.01.2020
Süeda
Bir çok kere aldım bu üründen. Daha bundan daha güzel bir tulum peyniri yemedim.
21.10.2019
Sevcen G
Üzerine Erzurum yazıyor ama Erzincan'ı taklit etmişler. Kıvamı güzel aynı Erzincan gibi.
06.08.2019
Emre
Bir Erzincanlı olarak bizim oraların aynı peynir lezzet ve kalitesini tattım güvenerek alabilirsiniz
17.03.2019
Rumeysa
Harika bir lezzet hem güvenilir bir site hem taze ürünler güvenle tavsiye ediyorum.
09.11.2018
Ahmet K
Artun Bey bu tulumunuzu posta gazetesinde yazdı yazalı bizde müdavimi olduk harika...
25.09.2018

  • Sadece kayıtlı kullanıcılar Yorum yazabilir

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Yıllanmış Eski Kaşar

Normal Fiyat : ₺410,00

₺395,00 / kg

Erzurum Lavaş Ekmeği

-
₺40,00 / ad

Ev Ketesi

-
₺22,50 / ad